THE PICTURE MACHINE COMPANY
 
CUSTOMISED PROJECTOR SOLUTIONS FOR ALL SIZES OF VENUES
 
 
 
 
 
 
Firma EIKI Industrial Co. Ltd. Byla založena v Osace v Japonsku roku 1953. Vyráběla a prodávala audio vizuální vybavení. Každý ze čtyř zakládajících partnerů přinesl něco speciálního, dobré zkušenosti v organizování společnosti, s výrobou, prodejem a získávání finančních prostředků. Následkem toho všeho vznikla společnost s výjimečným renomé. Název vznikl z kombinace dvou japonských slov: „EI“ znamená „obraz“, a „KI“ znamená „přístroj“. Složením těchto dvou slov vznikne společnost zabývající se „projekcí obrazu“.
img
icon   EIKI Czech je zodpovědná za distribuci produktů EIKI v oblasti střední a východní Evropy.
 
icon   EIKI nabízí data/video projektory, LCD displeje, projekční plochy a další příslušenství.
 
icon   Nabídka příslušenství se průběžně mění. Aktuální nabídku je možné vyžádat u EIKI Czech.

Společnost se rozhodla specializovat se na 16mm filmových projektory a během desetiletí vznikla obchodní značka EIKI, jako značka kvalitnějších produktů. V průběhu úspěšných let společnost EIKI začala spolupracovat na vývozu s OEM distributory na celém světě.

Společnost EIKI je odpovědná za mnoho inovačních zlomů, přestože nejdramatičtější byl začátek v obměňování 16mm filmových projektorů. Od začátku se projektory stávaly nejen posledními technickými vymoženostmi, ale také jejich výroba a udržování se staly složitější a dražší. Užíváním jednoduchých koncepcí EIKI inženýři navrhli projektor, který využíval pouze polovinu pohyblivých částí oblíbeného projektoru denně, a pokládal 80 % těchto pohyblivých částí na 4 moduly. Důsledkem byl projektor, který byl levnější než vyráběný, byl spolehlivější a jednodušší pro opravení než kterýkoli jiný.

Toto zaměření na kvalitu EIKI vyneslo mezi nejvíce prodávané 16mm projektory na světě, a je základním kamenem společnosti. Nové továrny vzniklé okolo standardního pojetí designu, které výslovně dovolovaly dramatický růst v produktivitě. Mezitím, se rozvíjela složitá síť prodeje a vznikala vývozní infrastruktura k podpoře světové distribuce.

V roce 1974 dala EIKI podnět k otevření EIKI International, Inc., aby mohla distribuovat výrobky také ve Spojených státech amerických. Roku 1986 společnost získala obchodní spolupráci společnosti Bell&Howell, která se věnovala výrobě audio vizuálního průmyslu asi o 50 let dříve. Roku 1988 vznikla EIKI Kanada jako pobočka EIKI International Inc. A v roce 1995 EIKI Deutschland, GmbH. Stala se tak první částí společnosti v Evropě. 
V roce 1996 byla v Praze založena EIKI Czech jako pobočka pro východoevropský trh.

Dnes můžete produkty značky EIKI najít nejen ve sféře audiovizuální techniky jako jsou zpětné projektory a audio kazetové nahrávače, ale zabývá se i technologiemi jako jsou zobrazení tekutými krystaly a projektory zpracovávající počítačová data. Ať už se nachází kdekoli, vždy slibuje kvalitu.